XL ESGA TEAMS CHAMPIONSHIP and CUP

XL ESGA TEAMS CHAMPIONSHIP and CUP

1. júla 2023 / Informácie, Nezaradené, Novinky

Priatelia.

Je dobrým zvykom, na konci turnaja urobiť poďakovanie. Rád tento zvyk potvrdím a zopakujem.

Slovenskí reprezentanti v golfe – tým “Championship”, nastúpili na turnaj najlepších amatérskych hráčov Európy, kde sa na pódium dostanú iba tí bez chyby. To boli teraz hráči Talianska. UK a Fínska. Raz v budúcnosti, až naša seniorská základňa bude hrať 45 rokov (naši vnuci) a bude mať štvorciferné číslo počtu členov, verím že sa nájdu šiesti hráči, ktorí  siahnu po medailách. Dovtedy každé i seba menšie víťazstvo na úrovni majstrovstiev Európy je obrovský úspech a naše dnešné 21. miesto za taký úspech považujeme.

V turnaji 23 krajín týmov “Cup”, v ktorom sme skončili uprostred, na vynikajúcom 10. mieste, sa o medaily delili Fínsko, Portugalsko a Taliansko. Tu je hodnotenie tolerantnejšie. Zahŕňa v sebe našu golfovú mladosť a čiastočne odpúšťa naše chyby.

Z každého pohľadu účinkovanie oboch slovenských družstiev na turnaji považujeme za úspešné. Za tento úspech treba poďakovať všetkým naším reprezentantom. VR ASGS si cení ich hru a vzornú reprezentáciu. Ďakujeme  im za vynaložený čas, finančné prostriedky, námahu a strádanie, ktoré do tejto reprezentácie vložili.

VR ASGS ďakuje tiež kapitánovi Jozefovi Feckovi za vytvorenie   reprezentačného kolektívu, s ktorým dosiahol tieto cenné výsledky.

Želáme Vám šťastné návraty k Vaším rodinám.

Za VR ASGS Peter Muška, prezident ASGS  

Výsledky na stránke xlesga.apsgolfe.pt

GALAVEČER z príležitosti odovzdávania cien, hotel Atlantico